نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه بودجه و اعتبارات ظرف بودجه این استان کوچک دیده شده و از این نظر قزوین با استان‌های هم‌تراز فاصله دارد و به جایگاه واقعی خود نرسیده است.

داود محمدی در مراسم آئین تکریم و معارفه مدیران کل بهزیستی استان قزوین که عصر امروز در سالن اجتماعات اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی وظیفه‌ای است که بر عهده سازمان بهزیستی کشور قرار دارد و با توجه به اینکه این وظیفه سنگین و دشوار بوده، فقط وظیفه و رسالت سازمان بهزیستی نیست.

وی ادامه داد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز به عزم جدی و همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی مختلف و سازمان‌های مردم‌نهاد جامعه دارد تا در این راستا آسیب‌های موجود در جامعه کاهش یابد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه آسیب‌های اجتماعی به عنوان مسئله جدی در جامعه است در همین راستا حساسیت و مسؤولیت کارکنان سازمان بهزیستی به عنوان متولی گسترده‌تر بوده و این وظایف و مسؤولیت‌ها بسیار مشکل، طاقت‌فرسا و در عین حال با اهمیت است چراکه این اقدامات موجب ارتقاء سلامت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

محمدی بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی کشور توانمندسازی مددجویان است در همین راستا باید به این موضوع توجه ویژه شود موازنه بین ورودی و خروجی مددجویان در سازمان بهزیستی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به بودجه و اعتبار استان قزوین تصریح کرد: در زمینه بودجه و اعتبارات ظرف بودجه استان قزوین کوچک دیده شده و از نظر بودجه و اعتبار این استان با استان‌های هم‌تراز فاصله دارد و تاکنون جایگاه واقعی آن پیدا نشده است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود در زمینه بودجه و اعتبارات سازمان بهزیستی باز تعریفی ایجاد و گام مؤثر در رفع مشکلات و موانع موجود در جامعه برداشته شود.

علیرضا وارثی مدیرکل جدید اداره‌کل بهزیستی استان قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در سازمان بهزیستی و این استان تلاش می‌شود در راستای پیشبرد اهداف سازمانی با ایجاد تعامل با سازمان‌ها، دستگاه‌های اجرایی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خدمت به محرومان در مناطق استان قزوین اقدامات لازم در سطح مطلوب انجام شود.

گفتنی است در مراسم آئین تکریم و معارفه مدیران کل بهزیستی استان قزوین انوشیروان محسنی‌بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، قائم مقام، مدیرکل حراست، مدیرکل روابط بین‌الملل، ایوب رحیمی معاون سیاسی، امنیتی استاندار قزوین، داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، جمال انصاری رئیس کل دادگستری استان قزوین، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، مدیرکل انتقال خون این استان، مدیرکل سازمان توسعه و برنامه‌ریزی استان قزوین حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

Comments are closed.