داود محمدی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز از مسئولان خواست به جای پرداختن به مسائل سیاسی اولویت خود را بر حل آسیب های اجتماعی و مشکل بیکاری قرار دهند.
داود محمدی رییس مجمع نمایندگان استان در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز آسیب های اجتماعی چون ویروس خطرناکی بلای جامعه ما شده است و باید با راه کارهای فوری و عملیاتی جبران مافات کرد و باید الویت همه ما توجه به حل آسیب های اجتماعی باشد و پرداختن به مسائل سیاسی نباید ما را از پرداختن به این مهم بازدارد.
وی با اشاره به مشکلات اشتغال و بیکاری کارگران در استان اظهار کرد: در شش ماه گذشته بیش از ۴ هزار نفر کارگر در استان قزوین بیکار شده اند و تعداد قابل توجهی از کارگران شاغل نیز ماه هاست حقوق دریافت نکرده اند و زیر بار فشارهای طاقت فرسای اقتصادی و گرانی کمرشان خم شده است.
محمدی افزود:امروز جوانان و متاهلان و تحصیل کردگان ما برای کار به هر دری که میزنند نه تنها شغل مناسب که هیچ شغلی برای امرار معاش پیدا نمی کنند و به جای مسئولان  ذیربط در برابر خانواده های خود احساس شرمندگی می کنند.
رییس کمیسیون اصل نود مسئله اعتیاد را از جمله مشکلات مهم برشمرد و بیان کرد:  اعتیاد بیش از دو و نیم میلیون نفر از مردم را درگیر خود کرده و کاهش سن اعتیاد  و روی آوری بانوان و تغییر مصرف از موادمخدر صنعتی به سنتی جامعه و خانواده ها را به شدت آزار می دهد.
محمدی افزود : امروز جامعه ما با ناهنجاری های فرهنگی و اخلاقی و حاشیه نشینی روبروست  و تاخیر در مقابله با آن آثار و آفات جبران ناپذیری در پی دارد. همه ما در قبال این معضلات اجتماعی مسئولیم و باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشیم.
رییس مجمع نمایندگان استان با اشاره به ضرورت پرهیز از تنش های بی ثمر سیاسی بیان کرد: همه باید با پرهیز از تنش های بی ثمر سیاسی و تمرکز بر خرد جمعی و بهره گیری از ظرفیت های کامل دولت،قوه قضائیه و قوه مقننه در راستای حل مشکلات اساسی مردم و مهار آسیب های اجتماعی و ایجاد شور و نشاط و امید در جامعه بکوشیم و با احساس مسئولیت در این مسیر گام برداریم.
داود محمدی در پایان با تشکر از سفر پربرکت ریاست جمهوری به استان قزوین از استقبال زیبنده مردم خوب استان از هیات دولت تقدیر و تشکر کرد.

Comments are closed.