داود محمدی: قرار داد استرداد مجرمین با کانادا نداریم/قوه قضاییه و وزارت خارجه از طرق دیگر استرداد خاوری را دنبال کنند

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که دستگاه قضا باید موضوع استرداد خاوری را دنبال کند چرا که قرارداد استرداد مجرمین با کانادا نداریم.
داوود محمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه رئیس پلیس بین الملل ناجا از شناسایی محمود خاوری توسط پلیس اینترپل خبر داده است، گفت: پیگیری ادامه پرونده خاوری و استرداد او با دستگاه قضایی است چرا که پرونده این فرد در قوه قضایی تشکیل و پیگیری می شود.
نماینده مردم قزوین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اگر قرار داد استرداد مجرمین بین ایران و کانادا منعقد می شد می توانستیم به راحتی خاوری را به کشور بر گردانیم اما در حال حاضر چنین قراردادی وجود ندارد و باید از طریق رایزنی های دیپلماسی استرداد این مجرم را دنبال کرد.
وی گفت: در حال حاضر روابط ایران و کانادا رو به بهبود است و احتمال دارد در جریان ارتقا روابط بتوانیم موضوع خاوری را دنبال کنیم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه استرداد خاوری را یکی از شروط برقرار ارتباط با کانادا قرار دهیم مبنای درستی برای ارتباط نیست بنابراین بعید است در مذاکرات بازگشایی سفارت کانادا بحث استرداد خاوری مطرح شود.

Comments are closed.