نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش کشاورزی از ارکان اساسی و مهم رشد و توسعه کشاورزی محسوب می شود و با حمایت ویژه می توان از ظرفیت های این بخش بخوبی استفاده کرد.
داود محمدی در  آیین معارفه رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین که روز شنبه با حضور حضرت آیت الله عابدینی نماینده ولی  فقیه در استان و امام جمعه قزوین، فریدون همتی استاندار ، جوادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهادکشاورزی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان، مدیران کل و روسای سازمانهاو کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد اظهارداشت: استان قزوین به لحاظ کشاورزی از قطبهای مهم کشور محسوب می شود و با داشتن دشت زرخیز قزوین می تواند  تامین کننده امنیت غذایی استان و کشور باشد.
وی اظهارداشت: در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت مسئولیت سنگینی به جهاد کشاورزی واگذار شده که تحت پوشش قزرار گرفتن بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تا پایان سال به سیستمهای نوین آبیاری از آن جمله است.
محمدی اضافه کرد: برای اجرای این طرح مهم باید تدارک لازم از سوی جهاد کشاورزی، مردم و کشاورزان و مسئولان مرتبط اندیشیده و فراهم شود تا در مدت معین شده آن را عملیاتی کنیم تا منابع آبی مدیریت شود.
نماینده مردم قزوین ،البرز و ابیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خرید تضمینی برخی محصولات کشاورزی توسط دولت از کشاورزان گفت: در سالجاری مشکلاتی در پرداخت هزینه برخی از محصولات کشاورزی که بصورت تضمینی توسط دولت خریداری شده ایجاد شد که کشاورزان را دچار چالش کرد که امیدواریم مطالبات مردم در اسرع وقت پیگیری و پرداخت شود.
محمدی بر لزوم اهمیت اجرای سیستم های نوین آبیاری در مزارع و باغات برای جلوگیری از هدر رفت آب و استفاده بهینه از منابع آبی استان تاکید کرد.

Comments are closed.